< Terug naar zoekresultaten

Neo Chorion Village Houses

Cyprus | Cyprus | Neo Chorion

  • Zwembad: Ja (privé)
  • Airco: Ja
  • Strand: 1 km
  • Dorp: in het centrum
  • Supermarkt: 50 meter
  • Restaurant: 50 meter
  • Luchthaven: 40 km
  • Logies (zonder ontbijt)
23 okt 2012 | 8 dagen | 6 pers

VANAF € 565 p.p.

Eliza 31 mrt 2010 69132 keer gelezen

Geniet, kijk, lach en bewonder

Schoonheid te over hier. ‘Want als je eert wat het land je geeft, dan kun je je geluk niet op.’ Mijn goede vriend Alecos houdt van ‘zijn’ Cyprus, zoals Cyprus van zijn inwoners houdt. Ik verbaas me altijd over het samenspel van dit land en haar mensen. En het leuke is: je gaat vanzelf met dezelfde bewondering naar het land kijken. Ik glimlach, want vanaf mijn balkon van de Neo Chorion Traditional Village Houses had ik niet gedacht dat ik met deze Cypriotische euforie de zonnige dag langzaam in een mooie avond zou zien veranderen.

Ik moet denken aan het begin van deze dag: Alecos en ik begonnen vroeg in de ochtend in het natuurpark Amakas. De zon kwam prachtig op, de nevel hing nog over de groene pracht en alles wat je hoorde waren onze voetstappen en de vogels. In de middag liep ik het dorpje Neo Chorion binnen en het leek wel alsof ik een openluchtmuseum binnenwandelde. Oude dametjes zaten achter een eeuwenoud houten apparaat waarmee ze schitterende gekleurde matjes maakten. Oude heertjes liepen hun dagelijkse rondje door het dorp. Genieten was er aan de orde van de dag.

In een zijstraatje bestelde ik een koffie bij een kafenion. ‘Aangenaam, George Michael’, en in één adem vertelde de eigenaar het verhaal dat hij waarschijnlijk al tig keren had verteld. Nee, geen familie van en ‘Nee ook niet de beroemde zanger’, maar wel het bewijs dat de echte George Michael Cypriotische roots heeft! Ik vond deze ‘nep George’ eigenlijk veel leuker, helemaal toen hij me vertelde over zijn traditionele huisjes vlakbij in de straat. Ik stond meteen op en glimlachte. Alecos voegde nog lachend in het Cypriotisch toe dat er niks anders opzat dan met me mee te lopen.

Dus liepen we even later samen naar zijn vier villages houses. Prickly Pear, Fridays House, Melissi Cottage en Kipseli Cottage: elk huis had zijn eigen naam. Verscholen achter een prachtige traditionele stenen muur, openden we één voor één de deuren van de huisjes. De gerenoveerd dorpshuisjes zijn verworden tot prachtige traditionele villa’s. Privévilla’s welteverstaan, want elk huisje heeft een eigen entree, tuin en een heerlijk privézwembad! En wat een sfeer, die ruimte! Hier ga ik de komende dagen blijven, besloot ik. Fridays House it is, want ik wilde voorlopig nog niet weg. Ik begon eindelijk een beetje te kijken zoals de Cyprioten hun land bewonderen.

En hier zit ik dus. Vanaf mijn balkon speur ik over de zee in de verte; in de haven van Litchi varen de boten naar huis, de lichtjes gaan aan en bedenk ik me: schoonheid te over hier, gewoon een kwestie van goed kijken naar wat het land je geeft.

Ook in Neo Chorion Village Houses geweest?   Voeg ervaring toe (wat is dit?)

HANDIG OM TE WETEN

Cyprus heeft een mild klimaat in het voor en naseizoen en hete zomermaanden. De vlucht wordt uitgevoerd door Transavia (ongeveer 4 uur) welke vliegt op Paphos. Op Cyprus is het 1 uur later dan in Nederland en de valuta is de euro.

Eliza's ontdekkingen op Cyprus

Cyprus
Porfyrios Country House Porfyrios Country House Vanaf € 575 p.p.
Bekijk details
Avalon Village Houses Avalon Village Houses Vanaf € 530 p.p.
Bekijk details
Charma House Charma House Vanaf € 585 p.p.
Bekijk details
Leonidas Village Houses Leonidas Village Houses Vanaf € 515 p.p.
Bekijk details
Spanos House Spanos House Vanaf € 495 p.p.
Bekijk details
Cyprus Village Houses Kalavasos Cyprus Village Houses Kalav... Vanaf € 475 p.p.
Bekijk details
The Library Hotel & Spa The Library Hotel & Spa Vanaf € 775 p.p.
Bekijk details
Paradisos Hills Hotel Paradisos Hills Hotel Vanaf € 685 p.p.
Bekijk details
Ayii Anargyri Ayii Anargyri Vanaf € 835 p.p.
Bekijk details
Neo Chorion Village Houses Neo Chorion Village Houses Vanaf € 565 p.p.
Bekijk details
Z&X Holiday Villas Z&X Holiday Villas Vanaf € 545 p.p.
Bekijk details
Evkarpos Country House Evkarpos Country House Vanaf € 530 p.p.
Bekijk details
Cyprus Village Houses Tochni Cyprus Village Houses Tochn... Vanaf € 490 p.p.
Bekijk details
Eveleos Country House Eveleos Country House Vanaf € 575 p.p.
Bekijk details
Vond je deze informatie nuttig?

Tips van reizigers

Geen kaarsen, wel heerlijk eten

Geen kaarsen, wel heerlijk eten

Restaurant Kouppas stone castle ligt in het dorpje Neo Chorion, maar let op: verwar het niet met Sto..

Lees meer (door Eliza - 1389 keer gelezen)

Het water valt!

Het water valt!

Ze zijn niet heel hoog, maar niet minder mooi om te zien. Een bezoekje aan de Caledonische watervall..

Lees meer (door Eliza - 554 keer gelezen)

Paardrijden op Cyprus

Paardrijden op Cyprus

Wij hebben een prachtige tocht gemaakt van dik 3 uur. We hebben prachtige natuur gezien, van de stil..

Lees meer (door Eline - 435 keer gelezen)

Bekijk alle tips
Neo Chorion Village Houses

AANBIEDINGEN Neo Chorion Village Houses

Er zijn geen aanbiedingen op dit moment